Бабички не сакале сами во изолација: Одлучиле да живеат заедно, а од залихи имаат вино (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Тројца пензионерки од Англија, загрижени поради тоа како ќе поминат низ изолацијата заради пандемијата на коронавирусот, решиле да живеат заедно за да се справат со осаменоста со која се соочуваат милиони лиа ширум светот.

Loading...

Долгогодишните пријателки Дорин, Доти и Керол изјавиле за Би-Би-Си дека планирале да живеат заедно откако секоја од нив бил подложена на седум дена самоизолација.

Се заразил со коронавирус од љубовницата, во карантин со сопругата

Триото, од северот на Англија, се само некои од илјадниците пензионери што ги советува владата на Велика Британија да се изолираат најмногу до три месеци.


Leave a Reply