Постојат две морничави соби на бродови за крстарење за кои луѓето не знаат (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Фитнес, базени, па дури и кино – ова се само некои од погодностите што можете да ги очекувате на брод за крстарење.

Loading...

Но, една жена која работела на еден од бродовите за крстарење открила дека има соби за кои можеби не сте знаеле – мртовечница и затвор.

Австралијката Лорен ги споделува тајните од нејзиниот поранешен живот на бродовите за крстарење на нејзината страница ТикТок.

 

 

„Има некои луди работи за бродовите за крстарење за кои можеби не знаете како гостин“, започна таа.

„Тоа е малку морничаво – така што на бродот има мртовечница, како и затвор“. Кога работевме на бродот за крстарење, видовме како мртво тело изнесуваат од мртовечницата. Секако, беше покриено, но само по себе е толку морничаво. А потоа имаат и затворска ќелија, па ако некој направи нешто лошо, само ќе го затворат таму“, рече таа.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Јапонски милијардер избра кого ќе понесе со себе на патување до Месечината

Лорен открила и уште една работа поради која била нервозна додека работела на бродот за крстарење. Факт е дека тој брод немаше палуба 13.

„Бродот нема палуба 13 поради суеверие“, рече таа.

Исто така, некои бродови за крстарење немаат палуба 17 бидејќи бројот 17 се смета за несреќен во земји како Италија. Како резултат на тоа, многу италијански линии за крстарење воопшто немаат палуба 17 на нивните бродови.

 

@laurentalkssmack My dog wants to chase the squirrels #cruiseship #crewmember #cruiselife #cruiseshiplife #carnival #australian ♬ original sound – lauren