Пијте го овој напиток четири дена и изгубете 10 сантиметри во срукот

Сподели со своите пријатели
Нутриционистката Синтија Сас смислила диетален напиток со кој по четири дена можете да ислабнете три килограми и да узгубите дури 10 сантиметри во стркукот. Секако, ако тие четири дена се храните здраво и урманотежено и не трупате во себе слатки, грицки, масна и висококалорична храна. Како да не ја покачите тежината за време на изолацијата? За чудесниот напиток потребни ви се следните намирници: – 8 чаши вода (чаша од 250мл) – една краставица – еден лимон – 12 листови мента – едно парче свеж ѓумбир (или една лажица ѓумбир во прав) Најдобриот протеински појадок Лимонот добро измијте го, исечете го на парчиња и ставете го во вода. Краставицата излупете ја и исечкајте и исто така додадете ја во водата. Додадете и листови мента и исечениот ѓумбир. Добро измешајте, поклопете и ставете да отстои во фрижидерот преку ноќ. Следниот ден во текот на целиот ден пијте го тој пијалак, а навечер направете нов за следниот ден. Магичниот напиток пијте го барем четири дена и резултатите веднаш ќе бидат видливи.