Ова е телохранителот на кралот и никој не знае што носи околу појасот (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Не е познат точниот број на телохранители кои го чуваат кралот и неговото семејство. Таа бројка, како и деталите за осигурувањето, никогаш нема да бидат објавени. Од безбедносни причини.

Loading...

Но, она што е познато е дека кралското семејство го чуваат внимателно избрани луѓе со посебни вештини.

Кога кралот Чарлс III. пристигна пред Бакингемската палата во петокот, неколку часа откако беше објавено дека кралицата починала, тој беше пречекан од стотици луѓе.

Сите сакаа да го поздрават новиот крал. Секако, со него имаше обезбедување.

„Не го сликајте кралот одблиску“

Посебно се издвојуваше крупниот човек кој беше на метар или два оддалеченост од кралот.

Тој ги предупреди луѓето да не го фотографираат кралот одблиску, бидејќи имаше и такви кои буквално му ги бутнаа мобилните телефони во лице на Чарлс за да го снимат новиот монарх одблиску.

„Човекот има златен пиштол“

Додека споменатиот телохранител одеше кон кралот, ветрот ја откри едната страна од неговото палто. И оружјето што го имаше околу појасот.

Видеото се прошири на социјалните мрежи и коментаторите не можат да се договорат за што се работи.

Loading...

– Но, човекот има златен пиштол – се убедува еден.

– Нема шанси да е пиштол, шокер е – вели друг.

– Тоа е посебен нож – додава третиот.

Што и да е, тие одлучија дека би било паметно да се избегне каква било конфронтација со господинот во костум.

 

Сите информации поврзани со најновите случувања во Велика Британија можете да ги прочитате ТУКА.