Нова ”бомба” на СДСМ – овојпат од Штип

Сподели со своите пријатели

СДСМ денеска во 14 часот ќе објави нови снимки со прислушувани разговори на прес-конференција во Штип. Попланево во 18, 30 часот исто така во Штип партијата планира да одржи марш, кој ќе го предводи лидерот Зоран Заев.

Loading...

Маршот на вистината ќе почне пред новата пошта, во населбата 8 Ноември, ќе се движи низ улицата Борис Кидрич, низ централното градско подрачје до плоштадот Слобода каде што ќе се обрати Заев, информираат од СДСМ.

Leave a Reply