Нова 33. ”патриотска” бомба на СДСМ во 14 часот

Сподели со своите пријатели

Петре Шилегов, портпарол на СДСМ, за денес на својот Фејсбук профил ја најави новата 33-та ”бомба”, со зборовите ”послушајте патриоти”.

Loading...

Дали тоа Шилегов алудира на објавување на материјали за името на Македонија, останува да се види на прес конференцијата закажана за 14:30 часот.

Пресот може да се проследи на www.sdsm.org.mk

Leave a Reply