Неверојатен светлосен спектакл над Лос Анџелес кој ги преплаши Американците (видео)

Сподели со своите пријатели

Жителите на Лос Анџелес панично на социјалните мрежи известуваа за чудно случување на небото, прашувајќи се што се случува.

Набргу ги смири полицијата која одговори дека станува збор за лансирање на ракета од блиската воздухопловна база.

Само неколку дена по исвестувањето на Њујорк тајмс и интервјуто на поранешниот шеф на тајниот програм на Пентагон, Луиза Елизонда за „Дејли Телеграф“ од кој може да се заклучи дека доаѓањето на постетители од вселената не е баш така невозможно, жителите на Лос Анџелес можеле на небото над својот град да видат нешто навистина невообичаено.

Бизарен објект летал од Земјната кон вселената. на почетокот оставајќи црвена трага, а потоа формирајќи сјајна светлоска топка.

SpaceX го планира она што досега не им успеа ниту на Facebook ниту на Google

Loading...

Исцртувајќи чудни форми на небото и правејќи неверојатен призор, објектот продолжил со своето патување.

Сепак, немало причина за тревога. Е.Т. не се враќа дома, туку „Спејс икс“ го извел своето последно овогодинешно лансирање на ракета.

Ракетата „Фалкон 9“ во вселената полеката носејќи 10 „иридиум“ сателити, околу 17:30 часот од базата Ванденберг.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.