НАПРАВЕТЕ САМИ: Спреј што ќе ве спаси од комарци

Сподели со своите пријатели

Мешавината не е токсична и сигурна е за користење околу децата и домашните миленици.

Loading...

Со доаѓањето на топлите денови, голем проблем во домот создаваат разни инсекти, претежно мувите и комарците.

Постои еден многу едноставен начин како можете да ги елиминирате, а тоа е спреј кој можете да го подготвите сами.

Потребни состојки:

– половина шолја масло

– половина шолја шампон

– половина шолја оцет

Подготовка:

Loading...

Сите состојки додадете ги во шише со прскалка и добро измешајте, а потоа прскајте разни површини во вашиот дом. Мешавината не е токсична и безбедна е за користење околу деца и домашни миленици, а многу ефикасна против бубачки од било кој вид.