Моравјецки: Германија е голема пречка за санкциите против Русија

Сподели со своите пријатели

Германија е главната пречка на патот за воведување построги санкции кон Русија, изјави денеска полскиот премиер Матеуш Моравјецки.

Loading...

 

Захарова: Киев настојува да ги наруши мировните преговори

 

„Мораме да видиме дека, без разлика како и пристапуваме на Унгарија, ова е четврта ваква победа и мора да ги почитуваме демократските избори… Германија е главната пречка за санкциите. Унгарија е за санкции“, посочи Моравјецки.

 

Русите објавија сателитска снимка од седиштето на НАТО: „Момци, ве гледаме!“

 

Loading...

Изјавата на полскиот премиер доаѓа откако премиерот Виктор Орбан победи на парламентарните избори во неделата.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Поплави во Кина. Се урна мост, 11 загинати и 30 исчезнати (ВИДЕО)