12.05.2015 22:30

Миле Јанакиески поднесе неотповиклива оставка


Јанакиески си поднесе оставка од функцијата министер за транспорт и врски.

Премиерот Никола Груевски вечерва до Собранието достави предлог за избор на двајца нови членови на Владата. Се предлагаат нови министри во министерствата за внатрешни работи и за транспорт и врски.

loading...

За нов министер за внатрешни работи се предлага Митко Чавков, а за министер за транспорт и врски Владо Мисајловски.

Чавков е актуелен директор во Бирото за јавна безбедност, а Мисајловски е директор на Јавното претпријатие за државни патишта.

Седницата за избор на новите членови на Владата е закажана за утре во 13 часот.

Во прилог Ви даваме фотографии од писмото на Јанакиески до Никола Груевски

jjjjjj2


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments