Мигранти се качуваат во воз преку прозорец (видео)

Сподели со своите пријатели

Видео снимка на која се гледа како вратите на празниот воз не се отвараат за да не влезат мигрантите во него, е објавена на ЈуТјуб. На снимката можете да забележите како еден од мигрантите успева да влезе преку прозор додека пак други висат на крајот од последниот вагон.

Loading...