Медведев: Нѐ нападнаа копилиња, наркомани и ѓубриња! Западот учествува во тероризам!

Сподели со своите пријатели

Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев, кој денеска ја извршува функцијата заменик-претседател на Советот за безбедност на Русија, повторно започна напад на Западот, Украина… Главно на сите кои не се Русија преку социјалните мрежи.

Loading...

– Западните аналитичари неволно признаа дека кога експертите на НАТО ги учат „украинските нацисти“ како да ја користат својата воена опрема во битка, тоа може да се смета за директно вклучување на НАТО во воениот конфликт на страната на украинскиот режим – напиша Медведев во воведот, се разбира, без наведување извори. Тој веднаш продолжи:

– Од 20-тите години на минатиот век се воспостави разбирање дека една земја може да се препознае како учесник во воените дејствија ако, заедно со испораката на оружје, обучување персонал да ракува со него – рече Медведев, кој очигледно се плаши од западните Оружјето кое пристигнува во Украина…

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Захарова: Западот сака да ја уништи Украина со муниција со осиромашен ураниум

„Вие станувате легитимни воени цели“

Потоа, како што тоа обично го прави, го предупреди светот за последиците од нивните постапки…

– Канадски и германски инструктори во ЕУ веќе ги учат украинските убијци како да користат леопарди. Ако замислиме дека во иднина испорачаните авиони на НАТО ќе ги опслужува нивната армија на територијата на обрасната Полска, единствената можност, со оглед на лошата состојба на одбранбената индустрија во Мала Русија (така Медведев ја нарекува Украина), ќе биде директното влегување на атлантистите во војната против Русија со сите последици. И сите лица кои ќе донесат одлуки за набавка (поправка) на таква опрема или оружје, заедно со странските платеници и воени инструктори, ќе треба да се сметаат за легитимна воена цел – пишува Медведев и додава:

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Сојузникот на Путин се заканува: Земјата што ќе го уапси Путин се соочува со нуклеарен напад

– Наводно, ова е единственото нешто што го спречува Западот да им предаде авиони и оружје со долг дострел на киевските наркомани. Иако тоа не е факт за подолг временски период. Искушението да се скрши Русија е веќе многу големо.

Посебно го налути веста дека наводно украински диверзантски единици вчера без проблем ја „нападнале“ Русија.

И на почетокот на неделата, Кремљ се жалеше дека Украина нападнала пет нивни региони.

Loading...

Нивните системи С-400, со кои толку многу се фалат, искрено се чини дека потфрлија.

„Вие сте директни помагачи на терористите“

Иако Русија ја напаѓа Украина на нејзина територија повеќе од една година, тоа не е проблем за Медведев, но кога Украина ќе возврати тоа е…

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Ландсбергис: Ова се 7 митови кои стојат на патот на украинската победа

– И уште нешто – вчерашните настани покажаа кого навистина поддржуваат САД, НАТО и ЕУ. Тие се само нацистички копилиња, терористички ѓубриња кои напаѓаат цивили мавтајќи со смрдлива жолто-црна крпа. Нека се правдаат сега во Лондон, Париз, Берлин и Вашингтон. Тие се ваши, Сунак, Макрон, Шолц и Бајден! И нашиот однос кон тебе сега е ист како кон нив. Сега вашите земји се учесници во терористичките акции на украинскиот режим, а вие сте директни помагачи на терористите – заклучи Медведев.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.