Мажи на саем расипале секс робот вреден 3.000 долари (видео)

Сподели со своите пријатели

Девелоперто Серги Сантос од Барселона, творецот на интелигентниот робот Саманта, рекол дека мажите на фестивалот Arts Electronica во Линц ја третирале неговата лутка за секс „како дивјаци“.

Вниманието на заинтересираните мажи немало крај, па куклата која зборува и реагира на допир била испратена на поправка и пред било кој да ја употреби.

Во Европа отворен првиот бордел со секс кукли, а еве колку чини „забавата“ (фото)

Loading...

Според пишувањето на австралиските медиуми кои ја тестирале Саманта, роботот реагира на воздишките кога некој му ги масира градите.

– Посетителтие се фрлија на нејзините гради, нозе, раце. И скршија два прсти и нормално ја извалкаа. Луѓето можат да бидат навистина ужасни. Само затоа што не се разбираат во технологија и не морале да платат за тоа, ја третираа куклата како вистински дивјаци, изјавил Сантос.

Во светот на секс кукли кои изгледаат како вистински жени (+18 видео)

Тој наведува дека Саманта ќе мора на поправка и чистење, но вели дека и ќе се извлече затоа што е издржлива.

Претходните истражувања покажала дека 50% од мажите би размислиле за секс со андроид.

Новата секс кукла има Г точка и може да доживее оргазам (видео)

– Новиот бран секс роботи ќе се одликуваат со машини кои многу личат на луѓето по ликот и големината. Ќе имаат човечки гениталии, алуѓето ќе ги бираат за секс врз основа на своите преференции, напишал минатата година писателот Дејвид Леви во својата книга „Love and Sex With Robots“.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.