Кумановци се заканувале на сограѓанин

Сподели со своите пријатели

Двајца кумановци се заканувале на сограѓанин во близина на угостителски објект по што фрлиле остар предмет кон неговото возило.

Loading...

– На 17.10.2022 во 15.50 часот во СВР Куманово, А.М.(42) од Куманово пријавил дека околу 15.20 часот, во близина на угостителски објект на бул.„Октомвриска ревоција“ во Куманово, Д.„Н“ и Т.„Н“ му упатиле закани, а Д.„Н“ фрлил остар предмет кон совозачката страна на неговото возило, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од полицијата додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Пожар во кумановскиот затвор, еден полицаец хоспитализиран