08.05.2015 11:31

Кумановчани денес на протест против полициска бруталност

Facebook Twitter Google+

Денеска попладне во 18 часот на плоштадот „Маршал Тито“ во Куманово, на плоштадот во Штип, пред споменикот на Кирил и Методиј на кејот во Охрид, како и пред полициската станица во Кавадарци ќе се одржат протести против полицската бруталност.

Додека сеуште траат протестите низ Македонија, утре солидарно и заедно во дури 9 градови, објавија на Фејсбук, членовите на фан страната на ”Стоп за полициска бруталност”.

loading...

Куманово се приклучува на Скопје, Битола, Прилеп, Струмица, Кавадарци, Охрид и Свети Николе.

 


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments