Кремљ најави воена парада на 9 мај

Сподели со своите пријатели

Кремљ денеска најави одржување на Парадата на победата на Црвениот плоштад на 9 мај.

Loading...

Од прес-службата за медиумите информираа дека денеска почнува акредитацијата за известување од воената парада.

 

Тешките борби продолжуваат, а хуманитарната ситуација во Мариупол се влошува

 

Се наведува дека генералната проба ќе се одржи на 7 мај, а на 9 мај самата воена парада како дел од 77-годишнината од победата во Втората светска војна.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кина укинува уште ковид мерки