Тешките борби продолжуваат, а хуманитарната ситуација во Мариупол се влошува

Тешките борби и руските воздушни напади продолжуваат во опколениот украински град Мариупол, соопшти во средата британското воено разузнавање. Loading… – Хуманитарната состојба во градот се влошува – соопшти Министерството за одбрана.   Медведев: Меѓународна правна битка за запленување на руски имот   – Најголем дел од преостанатите 160.000 жители немаат … Continue reading Тешките борби продолжуваат, а хуманитарната ситуација во Мариупол се влошуваПрочитај повеќе