Италијанците не се откажуваат од модата ниту поради коронавирусот


Италијанскиот моден бренд Фенди објави заштитна маска за коронавирус наречена „Pollution Mask“.

Како патниците во авионот да се заштитат од коронавирусот?

Loading...

Луксузната маска е распродадена во рекордно време на некои интернет-страници за купување, што ја прикажува и паниката која моментно владее во Италија за коронавирусот.

Црната и кафеавата маска е изработена од свила и е дел од колекцијата пролет/лето 2020 година, со цена од 270 долари.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *