Исклучиле пациент од апарати за дишење со согласност од погрешно семејство

Сподели со своите пријатели

Во болницата Мерски во Чикаго лекарите од апарати исклучиле пациент откако согласност за тоа дало – погрешно семејство.

Мажот бил пренесен во болницата Мерси во април откако бил пронајден под автомобил во без свест, гол и со тешки повреди на лицето поради што бил целосно непрепознатлив.

Loading...

УЖАС ВО БОЛНИЦА: На жена и експлодираше главата при операција (ВИДЕО)

Сепак, полицијата го идентификувала како Алфонсо Бенет, а во мај болничкиот персонал го повикал „неговото“ семејство. По разговор со членовите на семејството болничарите го исклучиле од паратите и пациентот починал, пишува ВВС.

Се би било во рамки на процедурата доколку еден ден не се појавил вистинскиот Алфонсо Бенет на семеен собир.

Се покажало дека тој бил отсутен некое време и дека едноставно не се јавувал на роднините. Членовите на семејството во меѓувреме го погребало Алфонсо кого, како што верувале, го исклучиле од апаратите.

Овој коњ влегува во болницата и ги теши пациентите на смртна постела (ВИДЕО)

Дури по инцидентот полицијата зела отпечатоци од прстите на починатото лице утврдувајќи дека станува збор за Елиши Бритман (69), по што го повикале вистинското семејство.

Сега двете семејства ја тужат болницата и градот Чикаго поради занемарување и претрпена болка.

Кога повредениот пациент бил донесен во болница бил заведен како Н.Н. затоа што персоналот не успеал да го идентификува поради лицето кое било непрепознатливо. Наводно членовите на семејството ги советувале дека е најдобро да се помират со ситуацијата и да го исклучат од апаратите кои го одржувале во живот.

Loading...

Противник на вакцинацијата заврши во болница поради морбили

Во меѓувреме семејството на Елиша Бритман, кој исчезнал како бенет, без успех го барала својот член на семејството низ мртовечници и болници.

Кога полицијата сфатила дека погрешила го повикала семејството Бритман, дознавајќи дека и тој маж одамна исчезнал.

Управата на болницата Мерси одбила да го коментира случајот, а шефот на службата за односи со јавност во јуни рекол дека има многу отворени прашања, но и дека нивните детективи ги истражуваат сите аспекти на случајот.

Му било досадно на роденденот па во тортата ставил марихуана, четири лица завршиле во болница

Адвокатот на семејството Бенет смета дека е неприфатливо болницата да го заобиколи законот и луѓето да ги третира како да се невидливи.

Сенаторката Патриша Ван Пелт смета дека полицијата требала веднаш да земе отпечатоци од прсти на пациентот или негова ДНК за да го утврди точниот идентите.

Image by engin akyurt from Pixabay


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *