Граѓаните во ги бакнуваат украински војници кои го ослободија нивниот град (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Жителите на градот Балаклии ги пречекаа украинските војници во солзи, откако воените сили повторно го зазедоа тој град.

Loading...

 

 

 

Украинската новинарка Наталија Гумењук објави видео од град во близина на Харков, на кое се гледа како жителите ги пречекуваат и гушкаат војниците кои го ослободија градот.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Зеленски се сретна со военото раководство

 

 

 

Loading...

Балаклија се наоѓа на околу 70 километри југоисточно од градот Харков, во центарот на територијата каде Украина започна голема контраофанзива.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА. 

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Трас: Британија никогаш нема да прифати руска анексија на украинските региони