И актерите од филмовите за возрасни добиваат Оскари, а ова се категориите!

Сподели со своите пријатели

Дали знаевте дека постојат еротски Оскари?

Секој обожавател на филмовите за возрасни знае дека перформансите се многу важни, така што годинашните награди за најдобар актер ќе бидат доделени во Лас Вегас оваа сабота.

Loading...
View this post on Instagram

#avn2020

A post shared by @ thej604 on

Наградата АВН, како што е официјално наречена, се доделува во околу стотина категории.

Наградата, за која многумина ја сметаат за Оскар, се доделува 37 години по ред и, освен категориите, не се разликува многу од другите филмски награди.

https://www.instagram.com/p/B7Sf8kzloWl/?utm_source=ig_embed

Три дена пред доделувањето, постои изложба во текот на која изведувачите имаат можност да се дружат едни со други, а исто така и со фановите.

Минатата година на изложбата се појавија 350 изложувачи и над 600 порно sвезди.

View this post on Instagram

#avn2020

A post shared by @ thej604 on

На наградуваните актери и режисери автоматски им се зголемува цената на настапите, како и популарноста, па добиваат бројни деловни понуди.

View this post on Instagram

#avn2020 #aeexpo #lasvegas #hardrock #ocmodeling

A post shared by Kimber Veils (@kimberveilspg13) on

За категориите во кои се доделува оваа награда, кликнете ТУКА.


Pages: 1 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *