Двајца загинати во рускиот напад на регионот Полтава

Сподели со своите пријатели

Во рускиот ракетен напад врз селото Гоголево во областа Полтава, две лица загинаа, а пет се повредени, соопшти денеска шефот на Кабинетот на претседателот на Украина, Андриј Јермак.

Loading...

Од експлозијата избувнал пожар во просториите на фабриката за масло.

Познато е дека две лица загинале, а пет се повредени. Работеле во ноќна смена, напиша Јермак на својот Телеграм канал.

Полицискиот оддел на регионот Полтава соопшти дека две лица се пренесени во болница со полесни повреди, а се трага по две лица, пренесува Интерфакс Украина.

Производниот капацитет е целосно уништен, јавува Танјуг.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Илон Маск го исмеа Зеленски: „Бара милијарда долари на секои пет минути“

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.