19.05.2015 17:28

Демир Хисар побелен од град со големина на лешник (видео)

Facebook Twitter Google+

Големо невреме го зафати регионот на Демир Хисар попладнево, јавува ТВ Орбис. Според снимките постирани на Јутјуб, се гледа дека градот е буквално побелен од врнежи на град со големина на лешник.

Метеролозите за денес најавија силни дождови, проследени со електрични празнења.

loading...


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments