19.05.2015 17:28

Демир Хисар побелен од град со големина на лешник (видео)


Големо невреме го зафати регионот на Демир Хисар попладнево, јавува ТВ Орбис. Според снимките постирани на Јутјуб, се гледа дека градот е буквално побелен од врнежи на град со големина на лешник.

Метеролозите за денес најавија силни дождови, проследени со електрични празнења.

loading...


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments