ЧУДО ОД СЕЛО: Тука живеат 500 педофили, не смеат да имаат деца и да го напуштат местото

Сподели со своите пријатели

Замислете и не знаејќи, за време на едно возење случајно да влезете во село во кое 50 отсто од жителите се осудени педофили.

Веројатно би се вратиле во рикверц за да што побрзо го напуштите подрачјето. Тоа го прават и поголемиот дел од Американците додека се приближуваат во селото Мирикл (Чудо) на Флорида, заедница во која се сместени над 100 педофили.

Селото од далечина изгледа како заспиено и скоро идилично селце, но во себе крие страшна тајна, неговите жители немаат никакво право до крајот на животот да се вратат во „нормална“ заедница, па вака изгледа како всушност да се протерани. И навистина се.

 

Loading...

 

„Ме лажеше дека има 18 години, бев наивен„

Проблемот со жителите на Мирикл е што сите на прв поглед излгедаат „номрално“ и скоро сите велат дека се неправедно осудени. Некои се колнат дека се им е подметнато.

Крис Досон вели дека е осуден и протеран во Мирикл откако имал секс со 14-годишно девојче за кое тврди дека при односите рекло дека има 18 години.

60 педофили силувале 13-годишно девојче, ја убедиле дека тоа е нормално

– Немав претстава колку години има. Ме лажеше и имаше лажна лична карта. И нејзините пријателки велеа дека има 18 години. Поверував, бев наивен. Мислам дека заслужувам нова шанса да живеам нормален живот, вели Крис кој пред егзилот свирела во една локална група.

Крис во локалната црква во Мирикл успеал да пронајде нова девојка Лекси (25) која знаела дека е осуден педофил уште кога се запознале.

Таа признава дека на почетокот се мислела што да прави, но одлучила на Крис да му даде шанса. Кога го запознала малку подобро сфатила дека не направила грешка.

Близок соработник на Папата предозиран на хомосексуални оргии

Луси (33) бил приведен кога имал 18 години и се обидел да има секс со 9-годишно девојче. Вели дека сакал да го преместат во Мирикл за да добие нова шанса за живот.

 

 

Loading...

И педофилите се луѓе, но не смеат да имаат деца

Локалниот свештеник Дик Витроу во 2009 година сфатил дека мора да напраив гратче за луѓето кои ги прогонува заедницата. Дознал дека постои Мирикл во кое дотогаш живееле работници на блиската шеќерана со семејствата.

Со помош на државата нив успеал да ги помести во околните градови и да направи село „легло на педофили“.

– И тие се луѓе. Некаде мора да живеат и да допринесуваат во заедницата, најчеста е реченица на поменатиот свештеник.

Еве колку е лесно за педофил да намами дете преку Фејсбук (видео)

Сепак, Мирикл има еден проблем. Доколку во него живеат брачен пар или обичен пар, не смеат да имаат деца. не само поради самите себе, туку пред се поради опасното соседство.

Поради случани или намерни минувачи, пред секоја куќа има табла со податоците на осуденикот – негово име и причина поради која е осуден.

 

 

„Ако го повторам злочинот – обесете ме“

Во Мирикл живеат луѓе осудени поради стапување во сексуални односи со малолетници, поседување или дистрибуција на детска порнографија и злоставување на членови на своите семејства.

Жител денес е Пет Пауерс, исто така педофил кој пред 12 години е осуден поради сексуални односи со студенти кога бил еден од најдобрите тренери во својата бранша во Флорида.

Во описот на Мирикл за него стои дека е повторно роден христијанин и адвокат на регистрирани сексуални престапи кои во општеството го платиле својот долг и сакаат да станат корисни за заедницата во која сега припаѓаат.

– На почетокот верував дека едноставно требаше да ме убијат а тогаш си реков: „Чекај малку. Луѓето направиле лоши работи и казнети се. Ги одлежав 12 години затвор. Платив за својот долг. Пуштете ме да го живеам животот. Ако повторно зае*ам обесете ме, констатирал Пауерс.

Многу жители на Мирикл тврдат дека животот во тоа село целосно ги препородил.

Немилосрдни закони на Флорида

Законот на државата Флорида за осудени педофили предвидува забрана за приоѓање на игротеки, училишта, детски паркови и болници за деца во пречник од 300 метри.

Во Мајами таа дистанце е 750 метри, што на педофилите им оневозможува нормално влегување во град во кој на секој чекор има парк, градинка, училиште или други детски установи.

Регистрираните осуденици исто така на улица мора да бидат одалечени 150 метри од јавните места од локално значење.

Законите во врска со сексуално малтретирање и злоставување се меѓу најстрогите во САД.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.