Животни (Page 3)

Сподели со своите пријатели

Запознајте го Винстон Черквил, инспиративен инфлуенсер кој патува! Винстон е еж кој стана вирална ѕвезда откако тој и неговиот сопственик почнаа да посетуваат знаменитости секој ден и да се фотографираат до нив. Loading… 23-годишната Георги Ендрјус го носи својот еж на прошетка низ градот Плимут каде живее и ги фотографираПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Уживањето во прошетка покрај брегот на Адел Грос и неговата сопруга од Јужна Африка било прекинато од неверојатен призор. Наишле на насукана џиновска лигња од скоро 4 метри и 330 килограми! Loading… Нуркач се најде очи в очи со џиновска анаконда (ВИДЕО) Адел ја снимила оваа сцена, а она штоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Научниците од универзитетот Квинсленд во Австралија откриле траги од антички крокодил што се движел на две нозе, објави „Тајмс“, повикувајќи се на списанието „Scientific Report“. Крокодил наречен Batrachopus grandis живеел во времето на диносаурусите и е далечен предок на современите крокодили и алигатори. Loading… Овие праисториски животни живееле на територијатаПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Жители на едно село во Индонезија фатиле крокодил кој им ја изел пријателката, го распарчиле и ги извадиле екстремитетите на несреќната жена од стомакот на ѕверот. Вознемирувачко видео од распарчаниот крокодил што го фаќаат и убиваат лути селани, откако им ја изел сограѓанката, 45-годишна жена, која ловела риба во блискатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Овој викенд Мајк Кимел од Флорида фати змија во мочуриштето Евергледес, каква ретко се гледа дури и на тоа подрачје – бурмански питон подолг од пет метри и тежок помеѓу 60 и 70 килограми. Тој е сопственик на „Trapped & Wildlife Rescue“ во округот Мартин и ова не е првПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Што се случува кога мачка ќе проба сладолед? Во овој случај, направено е видео во кое воодушеви милиони луѓе и стана вирално на социјалната мрежа ТикТок. Loading… Погледнете зошто! @sabrina_bernatchez That’s what happens when you give a cat ice cream🥴 #cat #brainfreeze #icecream #iceicebaby ♬ Ice Ice Baby – VanillaПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

„Madame Eyebrows“ е името на куче кое стана ѕвезда на социјалните мрежи поради својот необичен изглед. Нејзината сопственичка направила профил на Инстаграм кој го следат скоро 140 илјади луѓе. Loading… Во интервју за британските медиуми, сопственичката на ова куче истакна дека е весело и полно со љубов, и покрај посебениотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Коно и Кили се двајца златни ретривери кои се многу познати на Инстаграм. Нив ги следат 158 илјади луѓе, а неодамна пристигна нов член во нивното семејство, што дополнително ја зголеми нивната популарност. Имено, овие две кучиња го прифатија бебето како да е нивно. Loading… Дали сте знаеле дека кучињатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Мачките може да бидат многу добри примери кога станува збор за животниот стил. Нивниот опуштен животен стил може да им донесе добри лекции на луѓето, особено во ова брзо и стресно време. ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО ЗЕМЈАТА НА МАЧКИТЕ: Целиот остров е нивното царство (ВИДЕО) Loading… Мачките се минималисти, додека повеќето луѓеПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Кучињата одамна им помагаат на луѓето во откривање дрога, оружја… Бактерии Loading… Поради прекумерната употреба на пестициди, пчелите на американскиот континент се повеќе се во опасност од изумивање. Меѓутоа, уште од 1970. година, американските плечари обучувале кучиња да пронајдат болни кочници пред тие да ги инфицираат другите, здрави роеви. СоПрочитај повеќе