Живот (Page 9)

Сподели со своите пријатели

Бакнежот обично се смета за чин на романса, сексуална блискост или благодарност. Сепак, неговите корисни ефекти врз здравјето остануваат во позадина. Вистината, откриена во бројни меѓународни студии, сепак, е дека слично на јаболкото, чија секојдневна консумација штити од чести средби со докторот, редовните бакнежи се исклучително корисни за доброто здравје.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

За овие мажи наоѓањето и задржувањето на љубовта претставува исклучително тешка задача. Причините се кријат или во некоја нивна особина или животна навика поради која не можат да се посветат целосно на партнерката, или поради која жените едноставно не остануваат со нив бидејќи ризикот е премногу голем. Како резултат наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Очекуваниот животен век во руската престолнина достигна 78 години, значаен чекор напред од 2010 година, кога очекуваниот животен век беше 74,2 години, пренесува ТАСС. Повеќе од 640 стогодишници живеат во Москва, објави прес-службата на московските власти. Loading… – Градот има водечка позиција како еден од најнаселените, со 646 лица стариПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Рејчел ја започнува приказната велејќи дека и покрај тоа што нејзините синови се уште се млади, таа смета дека не одгледува момчиња, туку мажи кои еден ден ќе станат сопрузи и татковци… Врската снаа – свекрва е скоро секогаш комплицирана. Loading… Многумина се жалат на интригите што ги прави свекрватаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Најлесно е да се раскинете или да се разведете после прељубата, но многу е попаметно да се мисли на сè, па ако има љубов, сè може да се реши. – На прашањето „Дали ќе го простите неверството“, повеќето луѓе велат „Не!“ Во пракса, сепак, изгледа малку поинаку, па многу паровиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Тешко е постојано да се биде позитивен. Сите имаме лоши денови понекогаш. Без разлика дали сте ги заборавиле клучевите, сте задоцниле на работа или сте го пропуштиле автобусот, нормално е тоа што таквите работи влијаат на вашето расположение. Но, најважно е да не ја пренесувате негативната енергија на луѓето околуПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Првата година од бракот е најтешка за многумина, а паровите кои со години се заедно и имаат деца не се имуни на проблемите. Младите парови обично се преокупирани со планирањето на денот на нивната свадба и размислуваат премногу малку за она што следува. Многумина исто така сметаат дека забавата еПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Неверојатната офталмолошка состојба на Ерменка ги крена на нозе на лекарите ширум светот. Една Ерменка буквално плаче кристали наместо солзи, па затоа не е изненадувачки што лекарите се изненадени од оваа состојба и никој сè уште не може да ја дијагностицира. Loading… Дваесет и двегодишната Сатеник Каразијан од Ширак одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Џулија Хокинс, 103-годишна Американка, активно се трка и освојува златни медали, а поради нејзината брзина и умешност, таа го добила прекарот Ураган. Во 2017 година, поставила светски рекорд со одличен резултат на 100 метри. Loading… Хокинс верува дека на нејзина возраст, секој ден е посебен, таа е исклучително благодарна заПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Истражување спроведено на Универзитетот Емори во Атланта покажа дека разликата во години меѓу партнерите влијае многу врз квалитетот и траењето на врската. Резултатите од истражувањето во кое учествуваа 3.000 двојки покажаа дека двојките кај кои возрасната разлика е пет години имаат за 18% поголеми шанси да раскинат во споредба соПрочитај повеќе