Живот (Page 8)

Сподели со своите пријатели

Многу азиски земји користат необични методи за зачувување на здравјето на своите деца. Овие методи, кои се применуваат во азиските земји, лесно може да се применат дома за да се зачува здравјето на децата: Loading… 1. Ги спречуваат да читаат одблизу Во Кина има специјални држачи – шипки кои гиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дури и оние кои имаат среќен и стабилен брак можат да се најдат во неволја за време на самоизолација затоа што цело време се насочени кон партнерот. Повеќето се осудени да останат во мал простор со сопружникот, со кого треба да го прилагоди деловниот и приватниот живот 24 часа седумПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

За успешен брак потребно е да се вљубите повеќе пати, секогаш во иста личност, мудро рекла Мињон Меклафлин, американска новинарка и авторка. Да нуачиме да бидеме посреќни во бракот. Да бидеме вистински задоволни покрај саканата личност со која делиме се. Loading… Следните 10 мудрости можат да ни помогнат во тоа,Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Ниеден жител на селото Мафи Дова во Гана не е роден во тоа место, затоа што породувањата и погребите, како и одгледувањето животни се три строго забранети активности. The Ghanaian village where childbirth is prohibited None of the about 5 000 inhabitants of Mafi Dove, a village in southern Ghana,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вљубувањето е одлично, но еве како да постигнете совршенство. Послушајте ги овие пет совети и одржувајте ја убавината на вашата врска. Loading… Дали неверството ја јакне врската? Успорете Луѓето секогаш се во брзање да го контролираат исходот кога се во прашање нивните желби и нестрпливи се да го преземат следниотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Твитер полуде за „онлајн врската“ на овој пар во самоизолација. Станува збор за момеч со име Џереми Коен и убавица чиј идентитет сè уште не го знаеме. Loading… Џереми е Американец кој ги почитува правилата на самоизолација. Единствениот излез е неговата тераса, од која еден ден, на покривот на еднаПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Секое девојче мечтае за принцот од бајките што ќе се појави на бел коњ и ќе ја однесе во замок, каде што ќе живее среќно до крајот на животот. Но, кога ќе пораснете, сфаќате дека бајките не се реалност и дека можеби сепак треба да ги намалите очекувањата. Loading… Сепак,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Првите состаноци и средбата со потенцијален партнер се многу важни за убав и здрав однос, но и за да оставите добар впечаток. Сепак, многу луѓе прават големи грешки што ги чинат врска. Експертот за љубовни односи Џо Барет се осврна на темата машко-женски односи и реши да открие од кадеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Убаво е чувството да го израдувате детето со подарок или да му купите нешто што сте го немале вие како дете. Сепак, премногу скапите роденденскии забави и патувања, паметни телефони и гаџети и непотребни играчки, додека делуваат како одлична идеја на површината, всушност можат да предизвикаат контра-ефект. Давањето на дететоПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

На само 19 години, на Кија Морн од Велика Британија ѝ е дијагностицирана ретка болест која многумина ја нарекуваат „кошмар“, затоа што тоа предизвикува болка за време на секс, хроничен замор, проблеми со зачнувањето и депресија. Има 20 години, а изгледа како дете: Боледува од ретка болест, поради која јаПрочитај повеќе