Занимливости (Page 2)

Сподели со своите пријатели

Истражување спроведено од психологот Пол Долан откри дека бракот им годи на мажите, но не и на жените. Ова не е прво истражување кое го потврдува овој факт. Loading… „Ако сте маж, би требало да се ожените, но ако сте жена, подобро е тоа да не го направите“, вели професорот.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сигурно сте слушнале дека постојано мора да бидете позитивни, да велите дека сè е во ред и тогаш сè навистина ќе биде добро? Ова не е точно, позитивноста може да биде и негативна, т.е. токсична ако е неискрена и ако ги потиснува вистинските емоции. Loading… И, тоа може да иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Иако се чини дека најбогатите луѓе имаат пари да купат што сакаат, и тоа го прават, се чини дека тоа не е така. Еве за што не трошат толку пари. Loading… Дури и најбогатите добро размислуваат за некои инвестиции. Тие ги вклучуваат, меѓу другото, и овие три работи: Спонтани набавкиПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Онлајн калкулатор покажува колку космичка штета би се случила ако нашата планета се судри со црна дупка. Loading… Калкулаторот за судир на црната дупка – како што се нарекува – покажува колку би се проширила црната дупка и колку енергија би ослободила ако ја апсорбира Земјата или кој било другПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

ОВЕН Loading… Работа: Водете сметка и за важните документи. Немојте да изгубите некој документ. Ова поле не е добро поставено. Љубов: Единствено со двострани напори може да ја сочувате врската. Потребно е сами да дефинирате што сакате. Здравје: Отежнато дишење, проблеми со тахикардија. БИК Работа: Ако постои било каква шанса,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

ОВЕН Loading… Работа: Не сте претерано рационални и денес сте склони кон некои заблуди или носење погрешни одлуки. Љубов: Добар ден е ако сте во брак бидејќи може да имате многу убава ситуација со саканата личност во вашиот дом. Здравје: Внимавајте на исхраната. БИК Работа: Не е премногу поволен денПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Како што започна декември, 2021 година влезе во своето финале и подготвува турбулентна патека со сите хороскопски знаци. Loading… Што ги чека хороскопските знаци? Кого го очекува голем успех, а кога несреќа?   ОВЕН Ќе имате впечаток дека нешто неверојатно важно и уникатно ви се лизга низ прсти. Ако тоаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Овен Loading… Денес сте склони кон уживање. Фокусирајте се на работата и обидете се да напредувате денес. Потрудете се да бидете одговорни.   Бик Вие сте одговорни и многу вредни. Денес ќе бидете пофалени и ќе дадете се од себе за да ги завршите сите обврски навреме. Некои жени можатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Тројца кинески астронаути пристигнаа на вселенската станица Тиангонг, каде што ќе поминат неколку дена со својот тим колеги таму, а потоа ќе ја извршат првата кинеска ротација на екипажот во вселената, објави Ксинхуа. Loading… Астронаутите полетаа со вселенското летало Шенжу-15 со ракета Long March-2F синоќа во 23:08 часот по локалноПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

ОВЕН Loading… Работа: Парите кои сте ги барале од банка, конечно, легнуваат на сметка. Прецизно планирате како да ги потрошите. Љубов: Уживате во флерт иако сте свсни дека нема да дојде до сериозен однос поради статусот на втора личност. Здравје: Стабилно здравје. БИК Работа: Горди сте на себе. Вложениот трудПрочитај повеќе