Луд свет (Page 23)

Станува збор за актуелен фацијален т.н. „вампир“ третман, кој го промовираат многу ѕвезди. Третманот се одвива така што од пациентот се зема одредена доза на крв. Таа крв се става во центрифугална машина која ја извлекува крвната плазна и тромбоцитите, кои потоа со инекција се вбризгуваат во кожата на лицето.Прочитај повеќе

Еден маж, татко и домаќин од француското место Аметес, близу Па де Кале, осуден е на година и пол затвор откако е воспоставена дека во детската соба одгледувал канабис, а полицијата на тоа случајно ја известила неговата седумгодишна ќерка. Со оглед дека девојчето често изостанувало од настава, учителката сакала даПрочитај повеќе

Момче открило напуштена воена база во околината на Лос Анџелес. Базата е конструирана поради заштита на западнот брег на САД од советските напади во времето на Студената војна. Loading… Престанала да оперира во 1974 година. „Ова е како во филмот „Ридовите имаат очи… застрашувачко“, рекол тој. Момчето решило да јаПрочитај повеќе

Loading...

Додека некои луѓе со години штедат за да ја организираат свадбата од соништата, доволен е само еден момент се да пропадне. Тоа се случило на една свадба, кога дошло до масовна тепачка. Loading… Снимката се појавила на социјалните мрежи, а како што се гледа на неа, во тепачката не учествувалеПрочитај повеќе

Во џамијата Џама Масџид во Делхи, Индија, туристите повеќе нема да можат да влезат откако е објавена снимка на две девојки кои во градбата играат и прават став на шипка. Снимката се проширила на интернетот, а на неа се гледаат две девојки кои играат, меѓутоа од тогаш се појавиле иПрочитај повеќе

За разлика од поголемиот дел од работниците кои паузата ја користат за ручек или кратка прошетка надвор од канцеларијата, работниците во Кина често за тоа време спијат, а некои од нив тоа го прават и на височина од 50 метри или повеќе. Така уморни електричари често преспиваат додека се наоѓаатПрочитај повеќе

Loading...

Дрон кој го снимал морето кај плажата Бодни недалеку од Сиднеј снимил ајкула во близина на сурфери кои биле во морето. Ајкулата била во лов на риби недалеку од самата плажа, а станува збор за голема бела ајкула. Loading… – Пристигна до дното како нешто да ја налсираше и дуриПрочитај повеќе

Австрија се гордее со своите зелени алпски пасишта по кои планинарите можат слободно да шетаат меѓу крави кои таму пасат. Меѓутоа, поради инцидент во кој стадо уби турист, владата издаде насоки за посетителите кои не знаат како да се однесуваат со животните. Австриските власти сакаат туристите да имаат на умПрочитај повеќе

Перуанското девојче во медицинската историја е забележано како најмлада мајка во светот. Лина Медина родена е во октомври 1933 година во перуанскиот град Тикрапу. Кога имала само пет години, родителите ја довеле во болница затоа што имала абнормална творба на подрачјето на абдоменот, за која верувале дека е циста илиПрочитај повеќе

Loading...

Кафетериите во кои можете да галите мачки станаа веќе добро познати,  а иновативните Јапонци измислиле нешто пооргинално, кафетерија за љубители на прасиња. Loading… „Mipig coffee shop“ отворен е во март во Тоико и е дом на мали прасиња. Идејата се родила поради се поголемата популарност на прасињата како домашни миленициПрочитај повеќе