Црна хроника (Page 283)

Сподели со своите пријатели

Вчера околу 18,40 часот во Куманово на улицата „Доне Божинов“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило„Пежо 206“ кумановски регистарски таблици управувано од М.Б.(21) од с.Сопот-кумановско и мопед „АПН 4“ управуван од Р.М. (69) од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи. Во незгодата со тешки телесни повреди сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Камион со црногорски регистарски таблички управуван од државјанин на Република Србија, А.С. роден 1969 година попладнево удри во надвозник на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи. Во сообраќајната незгода нема повредени лица. Камионот марка „Волво“ се движел од Крива Паланка кон Куманово и воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На 30.08.2017 година од страна на СВР Куманово поднесена е кривична пријава против: З.Д (57 години) од Куманово, Стечаен управник на Тутунски комбинат „Боро Петрушевски Папучар“ за сторени кривични дела „Злоупотреба на службена должност и овластување“, „Измама“, „Употреба на исправа со невистинита содржина“и „Лажно пријавување на кривично дело“ ; И.С.(51Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Рано утринава во 00.35 часот на Граничен премин „Табановце“, на влез во Република Македонија, со патничко возило „Цитроен“ со скопски регистарски ознаки, се пријавил Б.Ш. (28) од Скопје, информираат од Министерството за внатрешни работи. При пасошка контрола, полициски службеници утврдиле дека лицето се наоѓа на СТОП-листата со мерка „приведи“ (порадиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вчера околу 15 часот на регионалниот пат Куманово-Свети Николе, во близина на бензинска пумпа „Дет-Оил“ во населба Вера Которка, додека Д.Ѓ. (40) од истата населба, управувал патничко возило „Рено Клио“ со кумановски регистарски ознаки, од непознати причини избувнал пожар во внатрешноста на возилото.   Како што информираат од Министерството заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вчера во 8 часот во Полициска станица Куманово, 59-годишен жител на село Челопек, општина Старо Нагоричане, пријавил дека на 28.08.2017 година околу 16 часот, четири непознати лица дошле во куќата на 88-годишна жена од селото Никуљане, општина Старо Нагоричане (мајка на неговата сопруга). Како што информираат од Министерството за внатрешниПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Дваесет и шестгодишен кумановец со иницијали Д. С. роден 1991 година загина во сообраќајна несреќа на патот Крива Паланка – Куманово, потврдуваат од Министерството за внатрешни работи. Loading… Од МВР немаат повеќе информации со оглед дека телото било пронајдено полрак патот  некаде пред 16 часот денеска Според неофицијални информации доПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Б.С. (40) од село Ропаљце, општина Липково и А.Д.(40) од селото Черкези, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство”, информираат од Министерството за внатрешни работи. Пријавените на 3-ти овој месец, околу 16,30 часот, влегле во механичарска работилница во Куманово иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вчера околу 15.30 часот во Полициското одделение Ранковце било пријавено дека во селото Псача настанал пожар во стара куќа сопственост на семејството Ангеловски. Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, од пожарот, приземјето и еден кат од куќата целосно изгореле. Пожарот бил изгаснат од екипа од Територијалната противпожарна единица Ранковце.Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против В.И. (43) за сторено кривично дело „изнуда”, информираат од Министерството за внатрешни работи. Во периодот од 10. до 17.06.2017 годинапријавениот со сериозна закана дека ќе посегне по животот и телото на оштетената, како и по животот на членовите на нејзиното семејство, побарал и зелПрочитај повеќе