Фудбал (Page 6)

Сподели со своите пријатели

Натпреварот меѓу Челзи и Барселона на „Стемфорд бриџ“ заврши нерешено 1:1, додека Баерн Минхен на домашен терен со убедливи 5:0 го совлада Бешикташ во осминафиналето од Лигата на шампионите. Во првото полувреме Барселона ја имаше контролата на теренот, но Челзи беше поопасен благодарение на Вилијан, кој двапати ја погоди рамкатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Фудбалерот на Виљареал, Рубен Семедо е упасен под три обвиненија дека заедно со двајца свои роднини киднапирале и измачувале едно лице, чиј идентитет полицијата се уште не го открива. Како што пренесува шпанска „Марка“, жртвата на 12 февруари пријавила во полиција дека Семедо и неговите роднини го малтретирале во куќатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Бешикташ нема интерес да го привлече играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Маруан Фелаини. Ова го изјави портпаролот на турскиот тим, Чандаш Толга. Во последниве месеци медиумите во Турција и Велика Британија постојано тврдат дека 30-годишниот Белгиец ќе ја продолжи кариерата во Истанбул, откако за неговиот потпис се боратПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Бруно Лабадија е новиот тренер на германскиот тим Волфсбург. Лабадија го наследи Мартин Шмит, кој вчера поднесе оставка. Педесет и две годишниот Лабадија, поранешен тренер на Баер Леверкузен, Хамбург и Штутгарт, потпиша договор до летото 2019 година. Волфсбург е рангиран на 13. место во пласманот во Бундеслигата со вкупно 24Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Талентираниот офанзивен играч на Реал Мадрид, Марко Асенсио откри дека добил понуди од пет различни клубови и ќе почне да им обрнува посериозно внимание, ако ситуацијата на „Сантијаго Бернабеу“ не се промени за него. Дваесет и две годишниот шпански репрезентативец има 20 натпревари во Примера оваа сезона, но голем делПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дефанзивецот на Виљареал, Рубен Семедо, беше уапсен под обвинение за затворање, врзување и претепување на човек во неговиот дом во Валенсија. Жртвата се пожалила пред весникот „Лас Провинсиас“. Самедо по инцидентот завршил во полициска станица. Дејствијата на Семедо биле предизвикани од фактот дека тој го фатил човекот во својот дом,Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Сезоната е во одлучувачката фаза, но во Барселона мислат и за иднината и локалните медиуми објавија дека тимот постигнал принципиелен договор за привлекување на нов фудбалер. Техничкиот секретар, Роберт Фернандез е во Бразил, каде што се договорил со Гремио за привлекување на полудефанзивецот Артур, кој ќе ги чини „Каталонците“ 40Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте имал непроспиени ноќи за време на подготовките за дуелот против Барселона во осминафиналето во Лигата на шампионите. На крајот на минатата недела „сините“ го победија со 4:0 дома Хул Сити во натпревар од Купот на Фудбалската асоцијација на Англија. – По средбата од Купот миПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Играчот од средниот ред на Барселона, Иван Ракитиќ, го коментираше денешниот меч во Лигата на шампионите против Челзи на „Стемфорд Бриџ“. Хрватскиот играч од средниот ред е убеден дека неговиот тим ќе ја бара победата при посетата во Англија. – Ние мора да одиграме дуел, без да размислуваме за реваншотПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Еден од фаворитите во Лигата на шампионите – Баерн Минхен, го пречекува Бешикташ во првата средба од осминафиналето на турнирот. Баварците се апсолутен фаворит за пласман во следната фаза и ќе се обидат да решат се уште вечерва на „Алијанц Арена“. Бешикташ изненадувачки заврши на првото место во групата иПрочитај повеќе