„БАБА НА ГОДИНАТА“: Алкохолот е поважен од внучето (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Бабата се најде во голема дилема – да спаси чаша алкохол или внуче од паѓање.

Loading...

Видеото кое со денови кружи на интернет, стана вирално. Бабата, за која се верува дека е од САД, одлучи да ја спаси чашата од падот, па многумина ја нарекоа „Баба на годината“ и се смееја.

К’д се унесеш дека си жена од султана (ВИДЕО)

Во краткото видео, бебето се обидува да ја зеде чашата од масата, а кога бабата сфатила дека тоа, инстинктивно посегна по неа и ја тргна раката што ја држеше бебето, па тоа падна.

„Можеше едноставно да го земе бебето во раце“, прокоментира едно лице на Твитер, но има повеќе кои застанаа на страната на бабата.

„Ако стаклото паднеше, можеше да се скрши и да го повреди бебето”, „Бебињата паѓаат. И секој пат кога ќе паднат, тие се добро. Подобро отколку да се исече на стаклото”, рекоа тие.

Свадба која стана хит во регионот поради српскиот „Спајдермен“ (ВИДЕО)

 

Loading...


Leave a Reply