Стефан Младеновски

Сподели со своите пријатели

Астрологијата може да даде увид во личноста, а понекогаш не открива само добри работи за луѓето. Иако сите сме различни, за некои лажењето е сосема природно, а астрологијата вели дека овие хороскопски знаци се најголемите лажговци. Loading… Близнаци Близнаците се најголемиот лажго во хороскопот. Тие имаат неверојатни социјални и комуникацискиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Астролозите известуваат дека постојат хороскопски знаци кои се подготвени да му дадат многу шанси на партнерот, за да ја зачуваат врската или бракот. Се борат до крај и не сакаат да се откажат од љубовта. Loading… Бикови Тие се несомнено најверниот хороскопски знак. Кога бикот ќе се одлучи за некого,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Според астрологијата, постојат 4 хороскопски знаци кои се лицемерни и затоа не треба да им се верува, пренесува Пинквил. Loading… Близнаци Близнаците се еден од најлицемерните хороскопски знаци. Тие изгледаат како дружељубиви и едноставни луѓе кои никогаш не би повредиле мува, но во реалноста тоа се отровни суштества кои забиваатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кој хороскопски знак заработува најмногу? Пред неколку години, верувале или не, на оваа тема е направено истражување во кое учествувале 8.700 луѓе од Америка. Loading… Според резултатите од истражувањето, Скорпијата, Лавот, Бикот и Ракот се знаците кои имаат најголеми шанси да достигнат плата од 100.000 долари годишно, додека Водолијата иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Има луѓе на кои им се допаѓа идејата за промена. Тие постојано бараат новости во животот, авантуристички се и храбри. Од друга страна, има луѓе кои сакаат да бидат во нивната комфорна зона и не поднесуваат промени. Според астрологијата, постојат три хороскопски знаци кои апсолутно не ја толерираат идејата заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Некои луѓе едноставно не знаат како да одржат здрава и долготрајна врска и можеби е подобро да бидат сами, барем ако ѝ се верува на астрологијата. Loading… Затоа ви ја пренесуваме листата на оние хороскопски знаци, кои не знаат како да се однесуваат во љубовните врски, а токму од нивПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

„Те сакам”. Едноставна и кратка реченица, но толку моќна. Не можеме сите лесно да го изговориме, но сите сакаме да го слушнеме. Loading… Некои хороскопски знаци едноставно не можат да ја изговорат оваа реченица преку усни и кога се „принудени“ да ја кажат, често тоа не се случува затоа штоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Смеата не може да се контролира. Кога гледате како другите луѓе се смеат, не можете да се контролирате – и вие се насмевнувате, нели? Тоа се случува затоа што звукот на смеата го активира делот од нашиот мозок кој ги подготвува мускулите на лицето за движење и невозможно е даПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Љубомората се јавува кога еден од партнерите се чувствува загрозен. Покрај тоа, тоа подразбира различни, понекогаш посилни, понекогаш послаби реакцииЛуѓето родени во овие хороскопски знаци се крајно љубоморни. Loading… Скорпија Овој факт не е изненадувачки, бидејќи во повеќето случаи тие се крајно посесивни кога станува збор за љубовта. Скорпиите сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Овен Овенот е нетрпелив хороскопски знак, а неговата љубомора произлегува токму од нетрпеливоста во остварувањето на своите цели и соништа. Loading…     Тие често се чувствуваат како постојано да се обидуваат да ги достигнат другите. Сепак, тие се лидери и имаат многу натпреварувачки дух, па затоа се љубоморни наПрочитај повеќе