Иван Станишковски

Сподели со своите пријатели

Раковите се многу нежни додека се бакнуваат, а од тие бакнежи извира чиста љубов. Бикот, од друга страна, е многу страстен знак што бакнувањето го доживува како уметност, а исто е и со водењето љубов – тој е вистински виртуоз. Loading… Овен Се бакнуваат добро затоа што навистина го сакаатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Белиот леб сигурно не е најдобрата опција што можете да ја изберете бидејќи е високо обработена храна, додека лебот од цели зрна се смета за поздрава опција. Loading… Истражувањата покажуваат дали лебот од цели зрна е навистина здрав. Голема доза на хранливи материи Бидејќи не е толку обработен, лебот одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Покрај зеленчукот, овошјето е најпосакуваната храна на трпезата во текот на летната сезона, бидејќи е богата со антиоксиданси, витамини и минерали. Loading… Овошјето му помага на телото да се ослободи од токсините акумулирани во текот на зимата. Како и во се, неопходно е да се најде вистинската мерка во конзумирањеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Треба да се внимава со трењирањето за оние над четириесет години. Сакале или не, со возраста губите мускулна маса и закрепнувањето е различно отколку во дваесеттите години. Loading… Физиотерапевтот и тренер Џеф Кавалиер сними видео во кое детално објаснува кои се грешките при градење мускули кај мажи постари од 40Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Слабеењето не е лесно и понекогаш изгледа невозможно да се забележи ниту мало подобрување. Воведете четири едноставни навики во вашата дневна рутина за да поттикнете здраво губење на тежината. Loading…     Започнете го денот со вежбање Започнете го метаболизмот со утрински вежби. Ако го започнете денот со физичка активност,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Едно хаски легна опуштено на каучот и почна да ужива додека сопственикот го милуваше, но во еден момент сопственикот одеднаш ја помести раката и престана да го гали, што непријатно го изненади хаскито. Loading… Тој веднаш го погледна сопственикот, со што му даде до знаење што мисли за тоа иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Љубопитноста на златниот ретривер Феникс од Австралија стана вирално затоа што го забива носот на места гаде што нетреба. Тој секогаш сака да знае што се случува околу него, а особено што прават неговите соседи. Бидејќи дворовите ги делат високи дрвени огради, Феникс има дупка во оградата преку која секогашПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Чекањето автобус воопшто не мора да биде здодевно. Едно момче ја претвори автобуската станица во подиум за танцување, освојувајќи многу симпатии со неговата едноставност. Loading… Кратокиот клип беше објавен на TikTok, а потоа и на Инстаграм страницата Nextdoor која има за цел да шири радосни и забавни вести. „Кога автобускатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Џејсон Момоа се појави на премиерата на „No Time To Die“ со неговите деца, ќерката Лола Иолани (14) и синот Нако-Волф Манакауп Намакае (12), а сличностите на славниот татко и неговиот син го привлече вниманието на сите посетиттели. Loading… Се разбира, треба да се очекува дека децата личат на нивнитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Конкуренцијата беше жестока, а наградата оди за еден навистина посебен автомобил. Loading… Bugattiи, производителот на хиперспортски автомобили со децениска традиција знае како да создаде перфектен автомобил. Нема ограничувања, најкраткиот опис е „Болид“ на „Бугати“, тркачки хиперспортски автомобил кој ќе се произведува во само 40 примероци. Првите испораки се очекуваат воПрочитај повеќе