11.07.2019 09:15

Алигатор заталка среде Чикаго (ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Во лагуната на еден од најпопуларните паркови во Чикаго живее крокодил.

Истражителите на чикашката полиција потврдиле дека алигатор со должина од метар и половина се населил во паркот, но додаваат дека не се знае од каде животното дошло тука.

Loading...

НЕПРИЈАТНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Излегла во дворот, а таму ја чекал алигатор (ВИДЕО)

Портпаролот на тамошнат аполиција Ентони Гиљелми рекол дека истражителите отишле во лагуната на Хумболт паркот на западот на градот и утвридле дека таму има необичен жител, што претходно од граѓаните и било објавено на социјалните мрежи.

Градските власти наведуваат дека во лагуната се поставени замки за алигатори во надеж дека животното ќе вплива во една од нив и безбендо ќе биде острането.

Човек со дете во раце скоро половина час висел над базен со алигатори (ВИДЕО)

Се очекува крокодилот да бие уловен и префрлен во Зоолошка градина, каде ќе го прегледа ветеринар.

фото: Youtube printscreen


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments