10.07.2018 09:21

Човек со дете во раце скоро половина час висел над базен со алигатори (ВИДЕО)


Неодамна на социјалните мрежи се појави снимка на која се гледа како човек со дете во прегратка, стои заглавен на зиплајн и тоа над базен полн со алигатори.

Инцидентот се случил во забавниот парк „Гаторленд“ во Орландо, Флорида, а човекот со детето така висел скоро половина час, додека вработените успеале да ги симнат.

– Стварно мислите дека имате лош ден? Дозволете да ви покажам што е лош ден, рекол мажот кој го забележал инцидентот.

Не би сакале да имате близок контакт со овие животни (фото)

Како што рекол менаџерот на овој забавен парк, луѓето прилично често заглавуваат на зиплајнот, како и дека таткото и детето не биле во опасност.

Мажот кој со детето овој пат заглавил на зиплајн, висел на 12 метри над базен во кој се наоѓаат алигатори.

Според менаџерот, ветерот е најчестата причина поради која заглавуваат луѓето, а обично времето за симнување на оние кои ќе се заглават е од 10 до 15 минути.

https://www.facebook.com/stewtv/videos/2553151568044502/

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments