Златен ретривер кој ужива во природата го воодушеви интернетот (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Зланите ретривери се познати по својата нежна и љубовна природа, а неодамнешното видео на TikTok го докажува тоа.

Loading...

Сопственичката на златен ретривер, Мауи, сподели снимка на која се гледа како нејзиното милениче ужива во природата.

Во видеото Мауи ги гледа верверичките, ги мириса цвеќињата, го слуша чврчорењето на птиците, внимава на патките и едноставно ужива во секој момент што го поминува на отворено.

Сопственикот во описот на видеото напишал: „Светот е толку совршен низ очите на Мауи“.

Оваа симпатична сцена освои стотици илјади корисници на TikTok. Едно лице напиша: „Мауи е премногу сладок!“

„Ви благодариме што го споделивте ова видео, прекрасно е“, коментира друг.

„Тој не потсетува дека животот е всушност многу убав“, додаде третиот.

 

Loading...
@maui_thegoldenpup The world is so perfect through maui’s eyes #dogsoftiktok #goldenretriever #hapydog ♬ New Home – Frozen Silence