ЖРК Куманово во Мадрид настапува под уставното име

Сподели со своите пријатели

Ракометарките на Женскиот ракометен клуб Куманово денес го играат реваншот против екипата на Хелветиа Алсобендас во Мадрид, Шпанија.

 

Loading...

14793929_10154571375212412_554867198_n

 

Мотивацијата на кумановки е на високо ниво, а горди се и што ќе имаат можност во рамките на ЕХФ Челинџ купот да настапат под уставното име, без референцата БЈРМ. Тие вчера го одржаа својот тренинг и се подготвени да ја донесат победата во својот град.

Треба на почеток да задржиме водство, потоа да ја одржуваме едно ниво и да одиме кон се поголема предност, која се надевам ќе не одведе во следното коло од купот – изјави тренерот Димитар Антевски.

Инаку, гости на натпреварот ќе бидат и пет членови од Амбасадата на Република Македонија во Кралство Шпанија.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.