ЖРК Куманово утре против ЖРК Спартак

Сподели со своите пријатели

Ракометарките на Куманово утре го играат шестиот меч оваа сезона во домашното првенство, а за противник на гостински терен го имаат составот на Спартак.

Loading...

По двата порази на европската сцена од израелскиот Макаби Аразим Раматган кои составот ги претре неделава, кумановки во овој меч влегуваат изморени, но со желба за нова победа.

Избраничките на Драгана Ристова од почетокот на сезонава бележат три победи и два порази од првите пет одиграни натпревари.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Во Куманово утре гласаат затворениците, болни и немоќни лица