ЖРК Куманово утре против Стружанка

Сподели со своите пријатели

Ракометарките на Куманово утре на гостински терен го играат 14то коло од Првата женска ракометна лига на Македонија, а за противник го имаат составот на Стружанка.

Loading...

Избраничките на тренерот Краљевски влегуваат како фаворити во играта и се очекува да ја зацврстат лидерската позиција во таблета, каде и по 13 одиграни кола се беспрекорни и не бележат порази.

Мечот се игра утре со почеток во 13:30 часот.

Никола Ивановски


Leave a Reply