ЖРК Куманово утре против Гевгелија

Сподели со своите пријатели

Ракометарките на Куманово утре го играат 10иот меч сезонава, а на гостински терен за противник ќе го имаат составот на ЖРК Гевгелија.

Loading...

Кумановки годинава го немаат епитетот на непобедена екипа, но сѐ уште се високо меѓу најдобрите во табелата.

Со шест победи од досегашните натпревари се трети во табелата, додека Гевгелија бележи само три победи и е на шестата позиција.

Утрешната средба се игра од 13 часот.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Претрес во Куманово, пронајдена дрога и куршуми