20.05.2019 09:47

ЖРК Куманово е на врвот, на потег е Стружанка


Ракометарките на Куманово викендов извојуваа победа во дерби натпреварот со најголемиот конкурент за трофејот оваа сезона во Првата женска ракометна лига, составот на Металург.

Со резултат 25:24 кумановки го совладаа Металург и се искачија на врвот на табелата.

loading...

Ова беше последен натпревар за ракометарките на тренерот Ненад Краљевски, но за Металург останува уште ден меч во кој ќе мора да претрпи пораз од составот на Стружанка за да Куманово освои двојна круна сезонава.

Доколку мечот заврши со победа за Металург тие го освојуваат првенството и ќе го симнат од врвот ЖРК Вардар по цели седум години.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments