09.08.2019 12:12

ЖРК Куманово двата ЕХФ натпревари ќе ги игра дома


Женскиот ракометен клуб Куманово двата натпревари во ЕХФ Купот ќе ги одигра на домашен терен, откако така се договори со противникот Славија Прага од Чешка.

На 14ти и 15ти септември Куманово ќе се одиграат двата натпревари, по што ќе се знае кој од двата тима како подобар ќе продолжи во второто коло од натпреварувањето на меѓународна сцена.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments