Жител на Слупчане ќе одговара за насилство

Сподели со своите пријатели

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против Е.З. (25), Ф.А.(32) и М.С.(20), сите од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

На 01.01.2018 година во село Слупчане, во ресторанот, првопријавениот физички го нападнал Г.А. при што со стаклена чаша му нанел телесна повреда во пределот на главата, додека второ и третопријавените го кршеле инвентарот во објектот.


Leave a Reply