Жител на Пелинце ќе одговара за објава на Фејсбук

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.Ј. (43) од селото Пелинце, Општина Старо Нагоричане поради сомнение дека сторил кривично дело „Ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“ член 394-г ст.1 од КЗ на РСМ.

Loading...

Делото, како што информираат од СВР Куманово, го сторил на 21.04.2019 преку социјалната мрежа Фејсбук.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *