Жени се степаа на свадба и тоа поради храна (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Малку се оние кои едвај чекаат да јадат на свадби, а колку е важно за некои, покажуваат две жени чија снимка од тепачката на свадби кружи на Интернет.

Тоа е свадба што се случи во Индонезија, а на видеото се прикажани жени како се расправаат за тоа колку храна ставаат во нивната чинија од шведската маса.

Loading...

Жената облечена во црвено-беж фустан ја обвини жената во зелен фустан дека јаде премногу ранда, говедско и кокосово сос, популарно индонезиско јадење.

– Немате срам, толку без класа. Дали сакате да го нахраните целото село“, праша гневната жена.

Жената во зелено реагираше подеднакво агресивно.

„Можам да направам што сакам, сè додека ти чекаш во ред“,рече таа, по што тие започнаа физички да се изјаснат се додека тепачката не ја прекинаа другите гости.

Погледнете како изгледаше во следното видео:

https://youtu.be/oKXx70BlhqI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *