Згоден продавач во ЛИДЛ ги запали социјалните мрежи (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Социјалните мрежи отворија многу врати и не е невообичаено многумина да постигнат слава благодарение на нивниот профил на ТикТок.

Loading...

Турчинот Ерен Јилмаз на многумина им падна во очи благодарение на својот изглед, а со оглед на тоа што често објавува видеа од Лидл каде што работи, не е лудо да се очекува дека многумина со задоволство би ја посетиле продавницата во која работи.

 

@ero.y24♬ orijinal ses – Kerem

 

Ерен често споделува видеа од него и од своите колеги на својот TikTok, а токму тоа го направи познат.

Бројните снимки имаат завиден број прегледи, а коментарите се можеби најдобар доказ колку им се допаѓаат нивните следбеници, чиј број секојдневно расте.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Тројца кинески астронаути пристигнаа на вселенската станица Тиангонг

„Каде е овој Лидл? Морам да набавам намирници“, се пошегува една следбеничка, додека други изразија желба да работат во тој Лидл поради забавната атмосфера.

Loading...

 

@ero.y24 #fypシ #work #foryoupage #viral @Yangazlive ♬ CUFF IT – Beyoncé