Земјотрес од 6,3 степени ја погоди Јапонија

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди островот Шикоку во Јапонија.

Loading...

Земјотресот е регистриран во 14:48 часот по локално време, на 24 километри од Уваџима на длабочина од 41 километар, пренесува EMSC.

Нема предупредувања за опасност од цунами или уништување поради земјотрес, а засега нема информации за жртви или материјална штета.

Земјотресот е регистриран во 14:48 часот по локално време, на 24 километри од Уваџима на длабочина од 41 километар, пренесува EMSC.