Земјотрес ја стресе Албанија

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран утрово во Албанија.

Loading...

Според Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот бил во Валона.

Земјотресот се случил на длабочина од околу 12 километри, пишува Albanian Daily News. Други детали не се објавени.

 


ПРОЧИТАЈТЕ И:  ЕУ најави помош за Турција и Сирија