Земјотрес ја погоди Босна и Херцеговина

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 3,1 степени според Рихтеровата скала ја погоди Босна и Херцеговина.

Loading...

Според ЕМСЦ, земјотресот е регистриран на длабочина од девет километри.

Епицентарот бил на 29 километри од Мостар.

Земјотресот е регистриран во 6:42 часот.

 

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Вучиќ: За три до четири месеци ќе биде најлошата ситуација од 1945 година.